Kutlu Viladetin İhyası: Mevlid 1435 el-Adil (Sas.)

Son Peygamber Platformu ile BİNDER’in geleneksel hale getirdiği özgün Mevlid Kandili programlarından altıncısı olan “el-Adil"(Sas)” programı,12 Rebiülevvel 1435, 12 Ocak 2014 Pazar saat: 19.15’te başlayacak ve AKRA FM ile www.eladil.org, http://sonpeygamberim.web.tv/www.akradyo.net sitelerinden canlı olarak yayınlanacaktır. 

 

Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (Sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebiülevvel 1435, 12 Ocak 2014 Pazarakşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “el-Adil” temalı kandil programı tertip ediyor…

Önceki yıllarda “el-Emin (Sas)”, “el-Muallim (Sas)”, “el-Beşir (Sas)” ve es-Sadık (Sas) kandil özel programlarını gerçekleştiren BİNDER, geçtiğimiz yıl ise Son Peygamber Platformu ile birlikte Peygamber Efendimiz’in “el-Mübelliğ (Sas)” vasfının işlendiği bir program düzenledi.

Mevlid Kandili akşamı İstanbul Fatih’teki Şehzadebaşı Camii'nde gerçekleştirilecek bu yılki “Mevlid:1435 el-Adil (Sas)” programında ise, tüm insanlar için rol model olan son Peygamber Hz. Muhammed (Sas.)’in el-Adil vasfı, “İnsanlık Adaleti O’ndan Öğrendi” temasından yola çıkarak tüm yönleriyle ele alınacaktır.

Mevlid:1435 El-Adil (Sas) programıyla, Adalet Timsali Olan Alemlerin Efendisi (Sas.)’in insanlığa adaleti nasıl öğrettiği ve bunu gerçekleştirirken ümmetine ne gibi mesajlar verdiği işlenerek en büyük ahlaki erdemlerden biri olan “Adalet” kavramının tüm yönleriyle katılımcıların istifadelerine sunulması amaçlanmaktadır.

Sunuculuğunu Cemalettin Tül’ün yapacağı programda, Kur’ân-ı Kerim ve meal ziyafeti, ilahiler, mevlid ve salavat ile dua bölümleri yer almaktadır. 

Yrd. Doç. Dr. Harun SAVUTun hitabetinin, Kur’an-ı Kerim tilavetinin, mevlidi şerifin ve el-Adil (Sas)sunumunun yer alacağı programda, Fatih KOCA ve tasavvuf musikisi ekibinin icra edeceği ilahilerle Peygamber aşığı misafirler, yine özgün ve özel bir programla kandil gecesini idrak ederek kutlu viladeti ihya etmiş olacaklardır. Program, Nureddin AYAZ tarafından yapılacak duaya müteakiben salavatlar eşliğinde musafaha ile sona erecektir. 

Son Peygamber Platformu ile BİNDER’in geleneksel hale getirdiği özgün Mevlid Kandili programlarından altıncısı olan “el-Adil (Sas)” programı, 12 Rebiülevvel 1435, 12 Ocak 2014 Pazar saat: 19.15’te başlayacak ve AKRA FM ile www.eladil.org www.sonpeygamberim.web.tv ve www.akradyo.net sitelerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Ayrıca, Mevlid: 1435 EL-ADİL (Sas) faaliyetleri kapsamında 8 Milyar Salavat kampanyası başlatılmıştır. Salavat Sayacı http://sonpeygamber.im adresindedir. Okunacak Salavat-ı Şerifelerin duası da 12 0cak 2014/12 Rebiülevvel 1435 tarihinde tertip edilecek olan Mevlid:1435 EL-ADİL (Sas) Programında yapılacaktır. 

Mevlid 1435….

Deki: “Rabbim bana adaletli olmayı emretti.” (Araf, 29)

En adil, el-Âdil (sas)…

Adalet, insanın ruhî ve manevî yapısında bulunan denge ve ahenktir.

Adalet, insanın fıtratına kodlanan denge ve ahenktir.

Adalet, Allah’a şirk koşmamaktır.

Adalet, ahlâkî erdemdir.

Adalet, hakka göre hüküm vermektir.

Adalet, dirlik ve düzeni, hakkaniyet ve eşitlik ilkelerine göre tanzim etmektir.

Adalet, yapılması gerekenin en iyisini ve en uygun olanını yapmaktır.

Adalet, haksız isteklerden ve yanıltıcı telkinlerden etkilenmeden karar verebilmektir.

Adalet, kazanılması gereken bir kemal, bir olgunluk sıfatıdır.

Adalet, verilen ile hak edilen arasındaki dengeyi korumaktır.

İnsanlık adaleti, en adil olan el-Âdil (sas) Efendimizden öğrendi…

Son Peygamber Platformu’nun öncülüğünde Türkiye genelinde gerçekleştirilecek el-Âdil temalı mevlid kandili programlarımıza davetlisiniz…

 

Detaylı bilgi www.eladil.org da…

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile