Zinde Gençlik Yeni Dönem Açılış Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, “2014 – 15 Yeni Dönem Açılış Toplantısını” İstanbul Ümraniye Kent Ormanı İzcilik Tesislerinde başarıyla gerçekleştirdi. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki gençlik, spor ve izcilik kulüplerinde aktif görev yapan 470 liderin bir araya geldiği buluşma, 19 – 21 Eylül 2014 tarihleri arasında oldu. Bu buluşmaya Adıyaman'dan SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) de 5 lider ve eğitimcisiyle katıldı.

Resmi Açılış Töreni Kamp Meydanında Yapıldı

 19 Eylül’de kamp alanında çadırlarını kurarak faaliyetlerine başlayan liderler, cumartesi sabahı bayrak töreniyle programa devam etti.

 Faaliyetlerin Değerlendirildiği Seminerler ve İstişare Toplantıları Yapıldı

 Açılışın ardından ihtisas alanlarına göre oluşturulan 5 ayrı komisyon tarafından, 5’er istişare ve değerlendirme toplantısı tertip edildi.

 Bunun yanı sıra açık ve kapalı alan izcilik faaliyetleri, sportif faaliyetleri, müsabakalar ve musiki ziyafetleri yapıldı.

 Doyumsuz muhabbetler yapıldı, kalıcı dostluklar tesis edildi.

 Yöresel İkramlar ve Kamp Ateşi

 20 Eylül akşamı yurdun her köşesindeki kulüpler tarafından getirilen yöresel lezzetlerin ikram edilmesi, herkesin büyük beğenisini kazandı.

 Akşam yapılan kamp ateşi etkinliğinde musiki ziyafeti yanında, eğlenceli etkinlikler yapıldı. Ayakta kolkola giren liderler adeta mersus oldular.

 Nihayetinde gerçekleşen musafaha etkinliği ise dostluk ve kaynaşmayı pekiştirerek unutulmaz anılar arasında yerini aldı.

 Heyecan, Ödül Töreniyle Zirve Yaptı

 21 Eylül’de yapılan “Zinde Gençlik Ödülleri 2014” programında heyecan zirveye tırmandı. Çok sayıdaki kulüp ve liderler başarı durumlarına göre sertifika ve plaketle ödüllendirildi.

 Başkan Adem Öztürk’ten Birlik Vurgusu

 Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk, coşku ve heyecanla tamamlanan kampın ardından yaptığı açıklamada;

 “ Kaynaşmanın ve tanışmanın tavan yaptığı, dostlukların pekiştirildiği, khayırlı hizmetlerin temellerinin atıldığı çok güzel bir ”Yeni Dönem Açılış Toplantısı” gerçekleştirdik.

 Her geçen gün yeni isimler, yeni kulüpler Zinde Gençlik kervanına katılıp, aktif ve coşkulu faaliyetlere yelken açmaktadır. Daha bir iki yıl önce çalışmaları başlatanların geldikleri aşama, bizleri hayretlere düşürmektedir.

 Her geçen gün ivmemiz yükselmekte, katılımcı sayılarımız artmaktadır.

 Bu seferberliğe katılan ve katkı veren tüm gençlik sevdalılarını kutlar, birlik, beraberlik ve dostluğumuzun ziyadesini diler, Rabbimizin rızasına muvafık olabilmeyi niyaz ederim.“ dedi.