Ufka Yolculuk Hadis Yarışması Düzenlendi

        En geniş katılımlı sivil bilgi yarışması olan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları'nın dördüncüsü, Kahta ilçemizde KAHÇEV (Kahta Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü) Derneği tarafından 5 ayrı merkezde gerçekleştirildi.      

        Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu ve ilçemizde KAHÇEV Derneğimiz  tarafından hicri 25 Cemaziyelahir 1437, miladi 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirilen ve 7’den 70’e her kesimden katılımım olduğu sınava 1916 kişi müracaatta bulundu. Yarışmanın amacı; toplumun her kesimini Son Peygamberin (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanıp,Toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin sav hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik etmek ve okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktır.

            Hadis konulu yarışma

           Katılımcılar “Riyazü's Salihin'den 1001 Hadis Seçkisi” adlı eserden imtihan oldu. Yarışmaya konu olan kitap "İmam Nevevi’nin Riyazü's Salihin" eserinden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar tarafından Ufka Yolculuk Kültür Yarışması için özel olarak derlendi.

          Kahta ilçemizde Kahta Gap Anadolu lisesi,Kız İmam hatip lisesi,Turgut Özal İmam hatip Ortaokulu,Hüriyyet İlkokulu ve Kahta Cezaevinde büyük bir katılım ile gerçekleştirildi.A.B,C kategorilerinde ilçemizde ilk 5’e girenlere ödüller ileriki günlerde takdim edilecektir.

KAHTA İLÇE ÖDÜLLERİ:

 A-B-C Kategorileri İçin

Birinci Olanlara : 1 ADET CUMHURİYET ALTINI

İkinci Olanlara :  2 ADET ÇEYREK ALTIN

 Üçüncü Olanlara :  A-B Kategorisi: 1 adet bisiklet, C Kategorisi 1 Adet Çeyrek Altın  

 Dördüncü Olanlara :  1 Adet Kitap Seti

Beşinci Olanlara :  A-B Kategorisi: 1 adet mp4, C Kategorisi Kitap Seti

10 bin mahkûm heyecana ortak oldu

Engellilerin de katılabildiği yarışmaya, Türkiye genelindeki 360 cezaevinden 231'indeki yaklaşık 10 bin mahkum iştirak etti.

29 Nisan 2016 tarihinde açıklanacak olan kesin sınav sonuçlarına göre dereceye girenler, öncelikle bulundukları illerde ödüllendirilecekler. Türkiye genelinde dereceye girenler ise 7 Mayıs 2016 tarihindeki “Türkiye Geneli Ödül Gecesi'nde” buluşacaklar.